Już Wiosna – Rower, jako styl życia!

„Rower to styl życia” – nie trudno się z tym stwierdzeniem nie zgodzić. W dzisiejszych czasach rower bez względu na jego rodzaj czy też uprawiana dyscyplinę – kolarstwo szosowe, torowe, górskie MTB, BMX czy nawet kolarstwo artystyczne przyciąga coraz to szerszą rzeszę ludzi na całym świecie.

Idąc za istniejącym trendem producenci starają się nadążyć za potrzebami rynku i tworzą rowery od tych najprostszych służących po prostu do jazdy po mieście, poprzez te bardziej rozbudowane – rekreacyjne, pozwalające wypocząć podczas wspólnego wypadu z przyjaciółmi poza miasto, a kończąc na profesjonalnych czy też wyczynowych rowerach wyposażonych w konkretny osprzęt rowerowy. Dzięki dostępnym akcesoriom, obecnie rowery dają użytkownikowi poczucie komfortu jazdy, zapewniają bezpieczeństwo, ale i dostarczają adekwatnych do rodzaju roweru wrażeń.

Rower może być wyposażony w różne zaawansowane urządzenia jak na przykład: komputer pokładowy, automatyczne przerzutki, nawigację GPS a nawet MP3. Patrząc z tego punktu widzenia rower w dzisiejszych czasach to już nie tylko zwykły środek transportu.

Jazda na rowerze to coś również więcej niż wysiłek fizyczny. To przyjemność podróży, swobodnego przemieszczania się, dlatego są tacy, którzy nie wyobrażają sobie bez tego życia. Od czasu, gdy pojawiła się moda na rowery, nie dziwi już widok pedałującego mężczyzny w garniturze ani kobiety elegancko ubranej, na szpilkach. Rower to nie tylko świetny sposób na aktywny wypoczynek, efektywny wysiłek, ale też zdrowy i ekologiczny środek transportu. Jest to szczególnie zauważalne wśród pragmatycznych przecież na co dzień Europejczyków, którzy są chętni do korzystania właśnie z tego środka transportu. Prym wiodą tutaj Skandynawowie. W krajach skandynawskich, prawie każdy ma swój rower, a czasem więcej niż jeden. Korzystają z nich prawie okrągły rok zarówno osoby młode jak i starsze. Dojeżdżają nimi do pracy i do szkoły. Wszędzie są szlaki rowerowe, stojaki na rowery, nawet specjalne światła regulujące ruch.

Tak czy i inaczej w Polsce również rower ma zaszczytne miejsce, a kolarstwo zyskuje na coraz to większej popularności.

Dlaczego więc warto przesiąść się na rower?

  1. Rower – to sposób na zdrowie. Codzienna nawet krótka przejażdżka pozwoli utrzymać Twoje zdrowie w dobrej kondycji, natomiast regularna jazda pomoże ustabilizować serce, zbudować odpowiednią masę mięśniową oraz zahartuje układ oddechowy.
  2. Rower – oszczędza. Ograniczysz wydawanie pieniędzy na coraz to droższą benzynę oraz kosztowną konserwację samochodu.
  3. Rower to mobilność. Jadąc do pracy, na uczelnię lub spotkanie, nie utkniesz w korkach. Rower pozwala przemieszczać się w zasadzie bez ograniczeń.
  4. Rower to ekologia. Podczas jazdy na rowerze nie są uwalniane do atmosfery szkodliwe substancje, tym samym nie niszczymy środowiska.
  5. Rower to uniwersalność. Rower, jako środek transportu jest dostępny dla wszystkich grup wiekowych.
  6. Rower jest bezproblemowy. Łatwo i bez kłopotu wszędzie go zaparkujesz.
  7. Rower to dobry nastrój. Jazda na rowerze relaksuje, odstresowuje oraz daje dużo radości.

To tylko nieliczne korzyści, jakie daje nam jazda na rowerze, lista jest znacznie dłuższa.
Aby utrzymać rower w dobrym stanie i cieszyć się jazdą na co dzień stosuj NANOPROTECH Bicycle http://nanoprotech.com.pl/bicycle/