Testowanie Smaru NANOPROTECH Bicycle w ekstremalnych warunkach – Jakuck, Syberia. Osoby przeprowadzające test: Anatolij Kuzmin i Ilja Arhipov – aktualni uczestnicy rajdów rowerowych i wielokrotni medaliści w zawodach indywidualnych i grupowych. Zapaleni rowerzyści, jeżdżący nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach.

Miejsce przeprowadzania testów: Jakuck, Syberia      Termin: 23.01.2014

Opinia:

Anatolij Kuzmin: „Smar NONAOPROTECH Bicycle po raz pierwszy wypróbowałem w styczniu 2013 roku, było to przy okazji wycieczki rowerowej przez rzekę Lena do miasteczka Niżnij Bestiach – dystans 30 km przy temperaturze -55C. Smar sprawdził się rewelacyjnie. W odróżnieniu od innych smarów rowerowych NANOPROTECH Bicycle nie zamarza i nie zmienia swojej konsystencji i co się chwali nie jest smarem bardzo gęstym. W przypadku zimowych wycieczek rowerowych największy problem stanowi właśnie wybór odpowiedniego smaru, który poradzi sobie w ekstremalnych warunkach, przy bardzo niskich temperaturach. Tradycyjne smary rowerowe sprawdzają się jedynie w lecie i między sezonie. Smar NANOPROTECH Bicycle jest idealny zarówno w lecie jak i w zimie. Mogę powiedzieć. że dzięki swoim właściwościom znalazł ogromną rzeszę zwolenników wśród bardzo wymagających rowerzystów z obszaru Jakucka i nie tylko”.

Ilja Arhipov: „Do zimy przygotowuję rower ze smarem NANOPROTECH Bicycle. Podstawowe ruchome części roweru od razu smaruję Nanoprotech. Tuleje, łożyska kierownicy, łańcuch oczyszczam i również nakładam smar Nanoprotech. Po nałożeniu Nanoprotech, rower w zimie zachowuje się prawie jak w lecie, jedzie lekko i szybko”.